Vad vill ni egentligen?

Ja den något bryska titeln handlar om vad vill föreningens medlemmar och bloggens besökare läsa om? Ideella Kulturföreningen skriver ju ganska mycket om svensk historia, seder och bruk från det gamla jordbrukssamhället, historiska händelser, kungabiografier och referat av de möten som hålls. Nyhedendom är ju också något av föreningens specialitet. Ibland ges någon politisk kommentar, men föreningen har bestämt att det ska vara i runda tal 85% kultur och 15% politik.

Tips, råd och synpunkter om vad det ska skrivas om tas emot med tacksamhet. Kommentarer kan göras på bloggen eller genom att skicka meddelande till: ideellkulturkamp@hotmail.se

Vill någon skriva artiklar såg går det också bra. Bara att höra av sig till ovanstående e-post.

hammare2

2 kommentarer på “Vad vill ni egentligen?

  1. ideellkulturkamp skriver:

    Några kommentarer har kommit. Någon tycker att bloggen är bra som den är. Någon vill ha lite mer kultur. Det ser även ut som om det blir en del nya skribenter på bloggen nästa år. Vi verkar vara på rätt väg.

  2. ideellkulturkamp skriver:

    Mer synpunkter som kommit in är mer om svenskar som gjort betydande insatser. Mer om indo-europeiska kulturer och mer hedendom.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s